Stadion nocą (fot. Adam Ciereszko)
Pełne trybuny na mityngu Poznań Athletics Grand Prix 2019

Atmosfera fantastycznej sportowej rywalizacji i wspaniały doping publiczności. Najlepszym polskim lekkoatletom i doborowej stawce zawodników z zagranicy kibicowało 2500 poznaniaków na stadionie lekkoatletycznym POSiR Golęcin.

– dziękujemy wszystkim poznaniakom, którzy przyczynili się swoim dopingiem do świetnych rezultatów uzyskanych na stadionie POSiR Golęcin – mówi Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Szczególnie cenne wyniki osiągali zawodnicy w rzucie młotem. Zwycięzca konkursu mężczyzn Wojciech Nowicki uzyskał najlepszą w tym sezonie odległość na świecie – 81.74, natomiast Joanna Fiodorow z wynikiem 74.46 poprawiła rekord stadionu.

Polacy zwyciężali również w innych konkurencjach: w konkursie skoku o tyczce bezkonkurencyjny był Paweł Wojciechowski (5.76), Michał Haratyk w pchnięciu kulą z dobrym wynikiem 21.26, Rafał Omelko w biegu na 400 metrów oraz skoczkowie w dal: Adrianna Szóstak i Mateusz Jopek.

Na bardzo dobrym poziomie stał również konkurs rzutu dyskiem pań, w którym konkurencji nie miały liderki tegorocznych tabel, Kubanki Yaime Perez 65.52 i Denia Caballero 64.53.

Pełne wyniki Poznań Athletics Grand PriX są dostępne na stronie: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4638

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Jakuba Kaczmarczyka i Adama Ciereszko.

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
pro-rodzina Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Golęcin
ul. Warmińska 1
60-662 Poznań
tel. (61) 840 68 72