Stadion nocą (fot. Adam Ciereszko)
Dziś otwarto zmodernizowane domki i szatnie dla lekkoatletów

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wyremontowały na Golęcinie dwa stare, zniszczone domki „ciechanowskie” oraz szatnie i sanitariaty dla lekkoatletów. Teraz sportowcy będą mogli mieszkać i przebierać się w dogodnych warunkach, skupiając całą swoją uwagę na trenowaniu.
Kiedy w 2014 roku Miasto Poznań przejmowało od Policji ośrodek na Golęcinie, domki dla lekkoatletów były obiektami pozostającymi w najgorszym stanie. Mimo tego do końca 2015 roku sportowcy w nich mieszkali. Jedną z takich osób była zawodnicza AZS Poznań Patrycja Wyciszkiewicz, która w ubiegły weekend wraz z koleżankami z kadry zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w sztafecie 4×400 metrów. Dziś wyremontowane domki zostały ponownie oddane do użytku.
Zakres prac obejmował wymianę okien, drzwi, podłóg, sanitariatów, położenie nowej instalacji wodnej i elektrycznej, docieplenie ścian i położenie nowych tynków. W zasadzie po starych obiektach pozostały tylko mury. Cała reszta, włącznie z meblami, jest nowa. W ramach prac udało się także wyremontować starą salkę rozgrzewkową i przekształcić ją w wygodne szatnie i sanitariaty. Do dyspozycji sportowców jest także sauna. Cały remont kosztował 950 tysięcy złotych.
W ubiegłym roku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji odnowiły częściowo stadion lekkoatletyczny. Wyremontowano wieże oświetleniowe za 600 tysięcy złotych, z czego prawie 200 tysięcy pochodziło z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki. Udało się także zakupić nowy sprzęt sportowy i profesjonalną siłownię zewnętrzną. W najbliższym czasie na stadionie lekkoatletycznym wymienione zostanie nagłośnienie, oświetlenie (na ledowe), a okolice stadionu przejdą odświeżenie.

fot. POSiR 3 fot. POSiR 1 fot. POSiR 4

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
pro-rodzina Grafika, Poznańska Karta Turystyczna
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Golęcin
ul. Warmińska 1
60-662 Poznań
tel. (61) 840 68 72